flash
MUDr. Petr Matek
>> fotografie Jako lékař si dennodenně potvrzuji, že pohyb a správná životospráva dokážou příznivě ovlivnit zdraví každého z nás. Dobrá vůle k tomu bohužel nestačí. Je nutné mít vytvořené vhodné podmínky pro sportování a udržování zdravotní kondice. Například dostatek životaschopných sportovních organizací a sportovních center dostupných široké veřejnosti. Podpora veškerých aktivit, které směrují ke zdravému způsobu života, je v současné době nezbytná.
>> Je mi 48 let. V roce 1985 jsem absolvoval Fakultu dětského lékařství při Univerzitě Karlově v Praze. Pět let jsem jako dětský lékař pracoval na dětském oddělení v Nemocnici v Jablonci nad Nisou. fotografie Před patnácti lety jsem založil nestátní zdravotnické zařízení - společnost Spirála, která poskytuje komplexní péči dětem s neurologickými, psychickými, psychiatrickými a logopedickými problémy. Odbornou péči doplňuje rehabilitace. Součástí komplexního zařízení byl i Dětský integrační stacionář pro šestnáct handicapovaných dětí s kombinovanými vadami z Jablonce a okolí. V rámci Spirály se specializuji na dětskou neurologii a pacienty s epilepsií. Ordinuji v Jablonci nad Nisou, Turnově a Jilemnici. Celoživotně se ve svém oboru neustále vzdělávám.
>> Hlavní cíle Unie pro sport a zdraví:

odrážkaPomoc neziskovým organizacím pečujícím o děti, mládež a handicapované
odrážkaPodpora všech typů zdravotních a sociálních zařízení pro seniory
odrážkaVytváření podmínek pro aktivní život občanů:
     • sport pro všechny
     • rozvoj Jizerské magistrály
     • celoroční rekreační sportován
>> fotografie „Příroda je nejlepším sportovním areálem na světě. Jen je potřeba ji chránit a vážit si jí.“

Sportuji od dětství. Mám rád basketbal. Se svou výškou 192 cm hraji za TJ Bižuterie Jablonec Jizerskou ligu a už tři roky pomáhám trénovat žákyně v košíkové. Ve svém volném čase se věnuji vysokohorské turistice. Rád cestuji - pěšky, na kole, na lyžích i na vodě. Fascinuje mě příroda a baví mě ji fotografovat. Jsem ženatý, moje žena je také lékařka a máme tři kluky. Všichni aktivně sportují, odmalička jsme je k tomu oba vedli. Nejstarší syn se stal ve svých sedmnácti a osmnácti letech mistrem republiky v plavání v disciplíně znak.
>> fotografie Moje cíle pro volební období 2008-2012 - jako lékař se budu věnovat hlavně zdravotnictví:
• Chci do okresů našeho kraje vrátit zubní a lékárenskou pohotovost.
• Zapojím se do prevence proti drogám - podpořím vznik zařízení, která se zabývají léčbou drogově závislých a jejich návratem do společnosti.
• Budu usilovat o realizaci smysluplných dlouhodobých sportovně-zdravotních programů se zaměřením na dětskou a dospívající populaci a pro celé rodiny. Konkrétně vybudování sítě pro in-line bruslaře.
• Jsem pro podporu nejen aktivního, ale i kvalitního života ve stáří. Zlepšení péče o naše dlouhodobě nemocné a starší spoluobčany. S tím souvisí výstavba hospice.
Maskot