flash
Bc. Zuzana Kocumová
>> fotografie Máme štěstí, že žijeme v kraji s krásnou a rozmanitou krajinou – hory, skály, řeky, jezera, přehrady. Nabízí nám nepřeberné možnosti pro rekreační sportování a aktivní trávení volného času. Aktivní způsob života, jehož součástí je pohyb, pobyt v přírodě, je jistě lepší a zdravější variantou, nežli trávení volných chvil v obchodních centrech, sezení u počítače, před televizními obrazovkami, atd. Ovšem neměli bychom zapomínat, že hlavním předpokladem zdravého života, je zdravé životní prostředí.
>> fotografie Vystudovala jsem sportovní management na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci. Od sedmnácti let jsem byla členkou reprezentačního družstva žen v běžeckém lyžování, závodila jsem za Duklu Liberec. Právě v běžeckém lyžování jsem v roce 1999 získala titul Juniorské mistryně světa, reprezentovala ČR na Olympiádě v Naganu 1998 a na několika mistrovstvích světa, získala bronz v juniorské kategorii na MS v běhu do vrchu, zlato a stříbro na MS v kvadriatlonu. Toto období vrcholového sportu mi přineslo spoustu krásných zážitků, ale poměrně brzy jej ukončily zdravotní problémy. Pohyb ovšem zůstal přirozenou součástí mého života. Situace, v níž jsem najednou nemohla volně užívat všeho, co pro mě dosud bylo každodenní samozřejmostí, mě ještě více přivedla k přemýšlení o tom, co je a co není důležité. Uvědomila jsem si, že člověk má žít tak, aby neubližoval ani sobě ani okolí, a že je naší zodpovědností, jak prožijeme svůj život a jakou stopu po sobě zanecháme.

>> Hlavní cíle Unie pro sport a zdraví:

odrážkaZdravé životní prostředí Libereckého kraje
odrážkaPéče o zeleň ve městech i v okolí
odrážkaPodpora ekologické alternativy dopravy - více cyklostezek i ve městech
odrážkaAlternativní zdroje energie
odrážkaVyužití potenciálu našeho kraje pro aktivní trávení volného času
odrážkaVytvářet prostory a podmínky pro sportování pro všechny
odrážkaProjekty podporující zdravý životní styl
>> fotografie V současnosti učím angličtinu na Střední odborné škole a Gymnáziu v Liberci Na Bojišti. Ráda se bavím pohybem – v létě během a plaváním, ježděním na in-line bruslích, na kole, na kajaku, lezením po horách, vysokohorskou turistikou. V zimě běháním na lyžích, ježděním na sjezdovkách a na snowboardu. Velmi ráda fotím, jak jinak, hlavně přírodu. Foťák je na cestách můj nejvěrnější přítel. Zpestřením je pro mě role odborné spolukomentátorky pro Českou televizi při přenosech z běžeckých závodů. Už na OH v Salt Lake City jsem poprvé spolukomentovala mladou běžeckou disciplínu – sprint. Takto zůstávám v kontaktu se svou „srdeční záležitostí“ – běžeckým lyžováním. Odpočinek a zážitky, které přináší pohyb v nádherné zasněžené krajině, bílé ticho hor, by mi chyběly.
>> fotografie V komunální politice se angažuji od roku 2002, kdy jsem byla na kandidátce Unie pro sport a zdraví poprvé. Od roku 2006 jsem za Unii pro sport a zdraví zastupitelkou Města Liberec (spolu s MUDr. Janatou a MUDr. Richterem). Na regionální politiku nahlížím realisticky. Chci aktivně svým dílem ovlivňovat jednání Zastupitelstva Libereckého kraje.

Jde o to, jak žít v souladu se sebou i s okolím. Samozřejmě využívat přírodu, ale šetrným způsobem. My bychom měli sloužit přírodě, pak ona může sloužit nám.
Maskot